Proč je důležitá údržba

Údržba umělého trávníků je nesmírně důležitou činností, jelikož tento povrch trpí znečištěním, vlivy počasí i okolního prostředí stejně, nebo v mnohých případech i více, než povrchy přírodní. K údržbě a renovaci takového povrchu je tedy vhodné přizvat si specializovanou firmu. Ta se postará o obnovení původního podložení, o vyčištění samotného povrchu i o jeho renovaci. Jsou však případy, kdy takový povrch musíš čistit i sám majitel a to například při každodenním odstraňování listí, plevele a jakýchkoliv jiných běžných nečistot. Každý týden je pak nutné povrchy vyčesat speciálním kartáčem, aby se vlákna znovu zpět narovnala a doplnil se i chybějící zásyp.

Ideální povrch pro sport

Rádi si zahrajete tenis, nohejbal, fotbal, nebo necháte své děti vyblnout na dětských hřištích? Všechny tyto činnosti by se neobešly bez sportovních povrchů. Víte třeba, že k nim patří tartan, antuka, asfalt a mnohé další? Každé sportoviště by mělo být ohraničené, aby dané sportovní povrchy netrpěly. Tyto povrchy jsou navrženy tak, aby odolávaly povětrnostním vlivům, byly odolné vůči tuhým mrazům i velmi vysokým teplotám a slunečním paprskům. Pak mohou sloužit svému účelu desítky let.
O udržování sportovních povrchů, jejich úpravu a zabezpečení se pak starají specializované firmy. Mezi ně patří i společnost Gold Return s.r.o., ježe je profesionálem ve svém oboru a kromě zmíněných činností se stará i o údržby trávníků.

Trápí vás nevzhledné žíly?

Nevzhledné modrofialové žíly, které nepěkně vystupují ze svých obvyklých drah. S největší pravděpodobností trpíte křečovými žílami Brno, které postihují nejčastěji žíly na nohou. Jedná se o velmi rozšířené onemocnění – v průměru každý třetí člověk na světě se potýká s problémem křečových žil. A více trápí ženy než muže (což je způsobeno pravděpodobně geneticky). A proto je nejlepší řešit tyto problémy při prvních příznacích.

křečové žíly

Pokračovat ve čtení

Potraviny bez lepku, zkuste je i vy

Ať už jste se rozhodli sami, nebo je to díky zdravotním komplikacím, na tom konzumovat potraviny bez lepku není nic zvláštního. Vašemu tělu to prospěje a vrátí vám to. A co byste vlastně mohli jíst? Možností je opravdu mnoho od luštěnin, přes pseudoobilniny jako je pohanka, amarant a jiné další. Alternativou ke křupavému pečivu mohou být také všemožné sušené placky, které příjemně křupou a navíc si je můžete dát s pomazánkou, zeleninou, se šunkou, zkrátka tak, jak jste byli zvyklí. Zkuste to sami a dejte si "bezlepkový týden" vaše tělo vám poděkuje.

Pikantní marináda osvěží každé grilování

Cítíte tu vůni, která se line okolím? Ano, je léto, tedy čas grilování. Každý z nás má ten svůj nejlepší recept, na přípravu masa, nebo zeleniny, který rád používá. Někdo maso naloží přes noc, jiný jen pár hodin před samotným grilováním, je to zcela individuální. Avšak na co při přípravě nesmíme zapomenout je pikantní marináda. Ta k masu bezpodmínečně patří.
Marinádu můžeme připravit z čerstvých či sušených pálivých paprik, rajčat, zakysané smetany, citronu a bylinek. Fantazii se meze nekladou a je tak jen na vás, jaká bude.

Joomla SEF URLs by Artio