Traditional Chinese medicine and methods

Traditional Chinese medicine is an ancient practice still used by millions of people all over the world - even after the development of modern scientific medicine. At the root of traditional Chinese medicine is the belief that the individual is viewed as an integral part of the forces of nature (macrocosm). By observation of nature, Taoist sages were able to perceive patterns common to both the external environment and the internal climate of the human body. Over a period of thousands of years, the observations of sages all over China led to an intricate system of diagnosis and healing.

These traditional Chinese ancient remedies have withstood the tests of time and the test of modern medicine. Explore the history of traditional Chinese medicine and learn how these ancient remedies - from acupuncture to green tea - are still practiced today.

Next article on Chinese medicine

Trpíte nespavosti? Zkuste přírodní cestu

Je dost možné, že vás také trápí nespavost. Vždyť touto poruchou trpí až 40 % populace. Ale vzít si každý den tabletku a myslet si, že všechno vyřeší, není správným řešením. Místo toho vyzkoušejte různé bylinky, které jsou přírodní a vyřeší vaše problémy dlouhodobě a přirozenou cestou. Podívejte se na přehled bylinek, po kterých se usíná lépe:

Možná si pamatujete ze zahrádky zelené lístečky, které krásně voní. Tak to byla meduňka lékařská, která působí blahodárně proti stresu a nervovému napětí. Proto se užívá také na poruchu nespavosti. Většinou se z ní dělají různé nálevy.

Další možností je levandule lékařská. Taky krásně voní, má jemně fialovou barvu a okamžitě ji rozeznáte. Doporučujeme levandulovou koupel!

A někdy stačí prostě koupit novou a kvalitní matraci!

Operace varixů

Objevily se vám na nohou křečové žíly a doktor navrhl operaci? Nemějte strach, v dnešní době se k takovýmto operacím využívá léčba endovaskulárním laserem.

Operace křečových žil laserem je moderní mini invazivní metoda vhodná k ošetření i rozsáhlých ložisek. Je to metoda, která ale nutně vyžaduje kvalitní předoperační vyšetření. Až na jeho podkladě se může laserové ošetření nabídnout dané skupině pacientů. Metoda se nedá bohužel použít u všech pacientů a všech typů postižení.

Pokračovat ve čtení

Růst svalů?

Na internetu můžeme najít různé návody jak zhubnout. Každý z nás si může vybrat dietu, která se mu nejvíce hodí. S velkým nadšením a odhodláním se pouštíme do nefunkčních diet. Nejdříve přicházejí první výsledky, ale později se opět setkáme s nechtěným jojo efektem. Nejlepší způsob jak zhubnout je vyvážená strava a aktivní pohyb. Musíme dbát na určité množství karbohydrátů, které přijímáme každý den. Jednou z nejdůležitějších částí naší stravy jsou proteiny na růst svalů, které přijímáme prostřednictvím masa, nebo prášku, který si můžeme zakoupit v kamenných obchodech, nebo i na internetu. Pokud chceme na stálo upravit metabolismus, jen tento způsob je ověřený a opravdu funguje.

Znáte Prestižky?

Prestižky jsou tu s námi již po generace. Jejich historie sahá až do roku 1984 do tehdejšího centra obuvnické výroby baťovského Zlína. Dnes se již vyrábí různé druhy prestižek, a to v pestré škále barev a kombinací, ale také různé typy bot, ať už pracovních, na volný čas, pro děti nebo speciální obuv určená na golf.

Pokračovat ve čtení

Joomla SEF URLs by Artio