Umělá tráva a její údržba

Pokud jsme aktivními sportovci, kteří bez sportu pomalu neudělají ani krok, vyhledáváme sportoviště dle svých oblíbených aktivit. Dnes se zaměříme na ty, kteří rádi hrají fotbal anebo tenis, důvod se dozvíte vzápětí. Obecně platí, že abychom si kvalitně a plnohodnotně zahráli oblíbený sport, je k tomu třeba kvalitní oblečení a náčiní a také povrch! Pokud není splněna jedna nebo více těchto podmínek, zaručeně si nemůžeme užít tu hru podle představ. A právě o umělém trávníku jako vhodném sportovním povrchu tento článek bude.

Pokračovat ve čtení

Léčba migrény čínskou medicínou

Dnes se budeme zabývat onemocněním a to velmi nepříjemným. V podstatě se jedná o bolest hlavy, nicméně bohužel se nejedná o takovou bolest, kterou vyléčíte ibalginem. Jedná se totiž o migrénu, která má svoje určité specifické charakteristiky. Mnoho lidí se mylně domnívá, že migréna je „jenom“ bolest hlavy. Podle studií se však jedná o komplexní neurologické onemocnění s určitými procesy v mozku. Takže výsledná bolest hlavy je jenom jedním z mnoha příznaků tohoto onemocnění.

Pokračovat ve čtení

Už jste slyšeli o l carnitinu?

L carnitin je látka přirozeně se vyskytující v našem organismu. Jejím úkolem je snadnější přenos mastných kyselin do místa zvaném mitochondrie, kde se se tuky zpracují. Tímto dosáhneme lepší tvorbě energie z tuků, které jsou redukovány. Následnou energii můžeme využít pro náš sportovní výkon, který tím pádem může být daleko kvalitnější.

l carnitin

Pokračovat ve čtení

Ve zdravém těle zdravý duch

Ano, to je jistě pravda, ale každé tělo je jiné, každé tělo je jinak zatěžováno a proto potřebuje i odlišnou výživu. Není proto na místě řídit se radami výživových poradců a jiných samozvaných odborníků přes výživu, počínaje neznámou Luckou, která za 2 měsíce shodila 30 kg a Agátou (Hanychovou) Prachařovou konče. Jejich tělo je jiné než vaše a váš výkon i zátěž je také jiná než jejich. Proto se řiďte spíš zdravým rozumem.

fitness výživa

 

Pokud jste si dali zabrat a málem jste ze sebe vypotili krev, bude asi na místě nějaká fitness výživa, která vám jednoduchou formou bez zdlouhavých příprav dodá ztracenou energii a pomůže vašemu tělu i svalům k regeneraci. Nezapomínejte ani na relaxaci, protože aby se vaše tělo správně tvarovalo a posilovalo, potřebuje k tomu čas a odpočinek.

Doplňky stravy pro těhotné a kojící matky

doplnky stravy

Doplňky stravy nemusí sloužit jen začínajícím kulturistům či vrcholovým sportovcům. Určité spektrum je vhodné například i pro těhotné a kojící matky. Otázka stravování je vůbec pro tyto ženy velmi důležitá, proto si pojďme projít pár základních kroků, kterých by se měla každá maminka držet.

1. Jezte vícekrát denně po malých porcích a snažte se úplně vyhnout tučným pokrmům.
2. Zelenina a ovoce jako základ. Klidně i v malých dávkách, avšak alespoň pětkrát denně se snažte cpát těmito plody plných vitamínů a minerálů. Pokud je takové množství na vás příliš, zvolte nižší dávky a pořiďte si odpovídající doplňky stravy.
3. Své stravovací návyky nikterak zásadně neměňte až do třetího měsíce těhotenství. Postupně přecházejte na novou, zdravější stravu, ale vyhněte se velkým skoků. Ty by mohly vám i vašemu miminku více ublížit než pomoci.
4. Mléko, mléko a zase mléko. Tato tekutina bohatá na velké množství bílkovin a vápníku je v těhotenství naprosto ideální. Pokud tyto látky tělu nemůžete dodávat mlékem, obraťte se na odborníky, kteří vám doporučí odpovídající doplňky stravy.
5. Pijte vodu po litrech. Voda je pro každý lidský organismus velmi důležitá a co teprve pro dva v jednom těle. Snažte se úplně vyhnout alkoholickým a slazeným bublinkovým nápojům, minimalizujte přísun kofeinu. Z čajů pijte ty ovocné, zelené i černé nejsou příliš vhodné.

Co jsou doplňky stravy

Jako doplňky stravy se označují přípravky, které vypadají podobně jako léčivé přípravky, ale jsou zvláštní kategorií potravin. Jako účinné složky obsahují vitamíny, minerály a další látky, dříve označované jako tzv. potravní doplňky. Doplňky stravy mají dodat organismu živiny, které potřebuje, ale nezískává je v dostatečné míře v běžné stravě, nebo jiné látky, které mají příznivý účinek na zdravotní stav. Zákonně zní definice následovně: Doplňky stravy jsou potraviny, jejíž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích.