Doplňky stravy pro těhotné a kojící matky

doplnky stravy

Doplňky stravy nemusí sloužit jen začínajícím kulturistům či vrcholovým sportovcům. Určité spektrum je vhodné například i pro těhotné a kojící matky. Otázka stravování je vůbec pro tyto ženy velmi důležitá, proto si pojďme projít pár základních kroků, kterých by se měla každá maminka držet.

1. Jezte vícekrát denně po malých porcích a snažte se úplně vyhnout tučným pokrmům.
2. Zelenina a ovoce jako základ. Klidně i v malých dávkách, avšak alespoň pětkrát denně se snažte cpát těmito plody plných vitamínů a minerálů. Pokud je takové množství na vás příliš, zvolte nižší dávky a pořiďte si odpovídající doplňky stravy.
3. Své stravovací návyky nikterak zásadně neměňte až do třetího měsíce těhotenství. Postupně přecházejte na novou, zdravější stravu, ale vyhněte se velkým skoků. Ty by mohly vám i vašemu miminku více ublížit než pomoci.
4. Mléko, mléko a zase mléko. Tato tekutina bohatá na velké množství bílkovin a vápníku je v těhotenství naprosto ideální. Pokud tyto látky tělu nemůžete dodávat mlékem, obraťte se na odborníky, kteří vám doporučí odpovídající doplňky stravy.
5. Pijte vodu po litrech. Voda je pro každý lidský organismus velmi důležitá a co teprve pro dva v jednom těle. Snažte se úplně vyhnout alkoholickým a slazeným bublinkovým nápojům, minimalizujte přísun kofeinu. Z čajů pijte ty ovocné, zelené i černé nejsou příliš vhodné.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio