Léčba migrény čínskou medicínou

Dnes se budeme zabývat onemocněním a to velmi nepříjemným. V podstatě se jedná o bolest hlavy, nicméně bohužel se nejedná o takovou bolest, kterou vyléčíte ibalginem. Jedná se totiž o migrénu, která má svoje určité specifické charakteristiky. Mnoho lidí se mylně domnívá, že migréna je „jenom“ bolest hlavy. Podle studií se však jedná o komplexní neurologické onemocnění s určitými procesy v mozku. Takže výsledná bolest hlavy je jenom jedním z mnoha příznaků tohoto onemocnění.

 

Tak jako kolem každého onemocnění, také kolem migrény se točí spousta fám a předsudků. Především migréna není něco co si vymýšlíte nebo na co se vymlouváte (jedná se o neurologické onemocnění s jinak nastavenými procesy zpracování bolesti v mozku), není to také bolest hlavy „hysterických“ žen (naopak migrénou trpí i muži), není to však také nic s čím byste nemohli aktivně něco udělat a museli se s tím jen pasivně „naučit žít“.

 

léčba migrény

 

Problémem při léčbě tohoto onemocnění je to, že nemá svoji pevně danou šablonu nebo formu, u každého člověka postiženého migrénou má svůj ojedinělý charakteristický průběh. Faktory ovlivňující chováním nemoci jsou:

  • věku začátku onemocnění, 
  • počet ataků,
  • charakter bolesti, 
  • intenzita bolesti, 
  • lokalizace bolesti.

Každý migrenik má své jedinečné spouštěče nemoci, které naopak u jiného jedince nemusejí vůbec dělat problémy, každému také uleví od bolesti něco jiného ať už v podobě léků nebo jiných postupů. Z toho vyplývá, že je velmi důležité aby každý člověk trpící migrénu měl právě tu svoji migrénu zmapovanou, pomůže mu to daleko lépe se orientovat v migréně a v možných řešeních.

 

Příznaky migrény

1. Prodrom - Jedná se o velmi nenápadný, ale varovný okamžik, který, předchází propuknutí migrény. Obyčejně si ho můžeme představit jako změnu nálady, neklid, nervozitu, podrážděnost.

 

2. Aura - Jednou z nejčastějších druhu aury je aura zraková v podobě mihotavých záblesků nebo výpadku části zorného pole. Tento stav většinou trvá pár minut až hodinu, než začne samotná bolest hlavy.

 

3. Ucpaný nos, slzení očí - Tyto příznaky bychom spíše přiřadili nachlazení, ale opak je pravdou mohou také předcházet záchvatu migrény.

 

4. Chuť na jídlo

Než se migréna plně rozvine, můžete mít chuť například na čokoládu!

 

5. Časté močení

Vypozorovali jste, že před migrénou potřebujete na malou častěji než obvykle? Ano, i to může být relevantním příznakem příchodu tohoto onemocnění.

 

6. Žaludeční nevolnost

Větší počet zahraničních studií se shodl na tom, že lidé s častými migrénami doprovází nevolnost, trpí prudšími bolestmi hlavy a hůře na ně zabírají léky než u migreniků s malou nebo žádnou žaludeční nevolností. 

 

7. Závratě nebo rozdvojené vidění

Tento příznak se spíše vykytuje ojediněle, nicméně se může projevit. Určitému typu migrény mohou předcházet také závratě, dvojité vidění nebo i ztráta vidění. Někteří migrenici mohou mít také problémy s udržením rovnováhy.

 

Prevence migrény

Úspěšná 100% prevence migrény zatím neexistuje a s největší pravděpodobností ani existovat nebude. Vědci se však shodli na tom, že migréna je také dědičným onemocněním. Pokud jí trpí jeden z rodičů, je 50% možnost, že se u potomka bude vyskytovat také. Ale jestliže jí trpí rodiče oba, je tato možnost až 85%.

 

Důležitým prostředkem prevence je tzv. migrénový kalendář, do kterého si migrenici zaznamenávají všechny stresující události po dobu 24 hodin před vznikem migrény a všechny potraviny, které po tu dobu jedli.

 

léčba migrény

 

Migréna definovaná tradiční čínskou medicínou

Migréna jako taková způsobuje palčivé bolesti hlavy, které ve většině případů postihují  pouze jednu polovinu hlavy. Ostré bolesti jdou po boční straně hlavy až za oko. Bolesti vznikají na základě opakovaného potlačování vzteku v dráze žlučníku. A potlačování naplňuje dráhu horkosti. Léčba migrény se vztahuje především na ženy, protože právě ženy trpí migrénou více než muži. Vědci vyčíslili dokonce přesný počet, tedy cca 20% žen a 6% mužů z celkové populace.

 

Muži vztek ze sebe vyklepávají svou agresivností, a proto je u nich migréna výjimečná. Potíže bývají doprovázené dalšími projevy dysfunkce žlučníku, například v záchvatu bývají trávicí potíže. Často jsou přítomné poruchy spánku v době od první hodiny noční do třetí hodiny noční. Občas se mohou objevit bolesti kyčle a krční páteře. Dokonce se může objevit migrenózní záchvat.

 

Léčba migrény

Léčba migrény v tradiční čínské medicíně zahrnuje absenci mléčné stravy, čokolády, dresinků a tatarek. Pacient by měl hledat zdroj klidu a pokoje, aby odvrátil zrak od věcí a dějů, které ho rozčilují. Ženy by měly navštívit nějaké dynamické cvičení.

 

MUDr. Josef Maček a jeho ordinace

Jeho bohaté zkušenosti s tradiční čínskou medicínou mají již dvacetiletou historii. MUDr. Maček dokázal spojit západní medicínu s medicínou čínskou, tímto krokem dosahuje výborných výsledků při léčbě širokého spektra nemocí.

 

Ordinace Otrokovice (ČR)

Správní budova BARUM CONTINENTAL

Objízdná 1628, 765 32 Otrokovice

 

Ordinace Bratislava (SR)

Manipura s.r.o.

Kresánková 7/C, 841 05 Bratislava

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio