Umělá tráva a její údržba

Pokud jsme aktivními sportovci, kteří bez sportu pomalu neudělají ani krok, vyhledáváme sportoviště dle svých oblíbených aktivit. Dnes se zaměříme na ty, kteří rádi hrají fotbal anebo tenis, důvod se dozvíte vzápětí. Obecně platí, že abychom si kvalitně a plnohodnotně zahráli oblíbený sport, je k tomu třeba kvalitní oblečení a náčiní a také povrch! Pokud není splněna jedna nebo více těchto podmínek, zaručeně si nemůžeme užít tu hru podle představ. A právě o umělém trávníku jako vhodném sportovním povrchu tento článek bude.

čištění umělého trávníku

Umělý trávník

Umělá tráva neboli "umělka" je velmi hojně užívaným povrchem, který můžeme vidět zejména na víceúčelových hřištích nebo tenisových kurtech. Existuje hned několik důvodů, které se postaraly o vysokou oblíbenost tohoto povrchu. Umělka se využívá jako náhrada klasických povrchů, tedy antuky, přírodního trávníku nebo betonu.

Výhody umělého trávníků

Výhod tohoto povrchu je celá řada. V tomto článku zmíním jenom část. Při kalkulacích vás jistě potěší nízká cena ve srovnání například s polyuretanovým sportovním povrchem. Dalšími důvody je ekonomičnost, protože není potřeba častá údržba, při vysoké životnosti. Na umělé trávě lze hrát celoročně, což je další neméně významná výhoda.

Co se týká samotné hry, uvádí se, že pocitově je celá hra komfortnější. Nejnovější trávníky, označené jako 3. generace, splňují veškeré výhody, a navíc zaujmou svým atraktivním designem a prvotřídní kvalitou.

Údržba umělého trávníku

Když jsem zmínil, že výhodou je nízká frekvence údržby, neznamená to, že se nikdy neudržuje. Samozřejmě, že se musí, ale podstatně méně než povrchy jiné. První údržbu si umělá tráva žádá až po 3 letech používání. Jedná se zejména o obnovení křemičitého vsypu. Pokud tuto první údržbu zanedbáme, může se stát, že se stane povrch tvrdý nebo kluzký.

Údržbu je vhodné svěřit odborným firmám, které provádějí tyto úkony pomocí strojního čištění a provzdušnění umělé trávy. Jak jsem uvedl, je nutná výměna křemičitého vsypu. Po údržbě je trávník okamžitě připraven se svými původními užitnými vlastnostmi a vzhledem.

čištění umělého trávníku

Varovné signály před čištěním umělého trávníku

  • Zhoršení užitných vlastností.
  • Špatný odvod dešťové vody.
  • Nadměrně kluzký povrch.
  • Znečištěný povrch prachem a nečistotami.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio